Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokicinach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokicinach samodzielnie pozyskuje dokumenty z Urzędu Skarbowego i ZUS

Utworzono dnia 31.08.2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokicinach

samodzielnie pozyskuje dokumenty

z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokicinach uprzejmie informuje, iż osoby składające wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, funduszu alimentacyjnego i świadczenia wychowawczego są zwolnione z konieczności samodzielnego uzyskiwania zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Tutejszy Ośrodek korzysta z aplikacji Emp@tia, która umożliwia samodzielne uzyskiwanie przez organ właściwy drogą elektroniczną danych dotyczących wysokości dochodu uzyskanego w 2015 r. przez wnioskodawcę i członków jego rodziny oraz wysokości składki zdrowotnej.

Zasiłek rodzinny

 1. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia
  1 września 2016 r.

 2. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

 3. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

Fundusz alimentacyjny

 1. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

   
 2. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik.

   
 3. Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2016 r.